Taping podologiczny

Taping Podologiczny

Wskazania do tapingu podologicznego:

  • Hallux valgus (skrzywienie palucha)

Przed ponad 35 laty japoński lekarz dr. Kenso Kase wprowadził do swych terapii plastrowanie mięśni w celu ich wzmocnienia przy jednoczesnym odciążeniu stawów. Uzyskał w ten sposób działanie na te organy bez równoczesnego ich blokowania, unieruchamiania. Swoją metodą plastrowania zastosował w celu leczenia mięśni, ścięgien i więzadeł przez odciążanie ich i przy zachowaniu  całkowitej ruchomości stawów. Metodę tę nazwał „Kinezjotapingiem“ (kinezjo – ruch, taping – plastrowanie).

Oklejanie stosuje się specjalną techniką ze specjalnymi plastrami. Odpowiednio naklejony plaster przynosi często natychmiastową ulgę, redukuje ból i pozwala na uruchomienie stawów.

Taping podologiczny jest Medi-Tapingiem ograniczającym się do stóp i podudzi, kolan oraz ud.

Plastry pozostają na skórze jak długo wytrzymują oddziałowując na mięśnie, ścięgna i więzadła mikro-masażem i to przez 24 godziny na dobę. Taping działa też bardzo pozytywnie na limfę pozwalając jej odpłynąć z miejsc, w których doszło do jej spiętrzenia. Taping poprawia krążenie w kończynach, likwiduje opuchlizny, wydatnie wspomaga leczenie.