Zabiegi na rozstępy

Przyczyny powstawania rozstępów

Podstawowym czynnikiem zwiększającym ryzyko powstawania rozstępów są predyspozycje genetyczne, czyli osobnicza skłonność do mniejszej wartościowości włókien sprężystych. Fibroblasty wykazują wówczas obniżoną syntezę włókien kolagenowych, elastylowych i retikulinowych, przez co skóra jest mniej podatna na rozciąganie. Dodatkowo na proces  powstawania rozstępów wpływają stany fizjologiczne organizmu oraz stany chorobowe.

PORADY:

 1. Zacznij usuwać rozstępy, kiedy są jeszcze nieutrwalone!!!
  Pierwszym etapem tworzenia się rozstępów jest pęknięcie tkanek, co widzimy w postaci czerwonej lub fioletowej smugi. To właśnie w tym etapie możemy całkowicie zlikwidować rozstępy. Niestety, kiedy rozstępy przybierają kolor skóry nasze szanse drastycznie maleją, co nie znaczy, iż likwidacja jest nie możliwa. Zatem podejmij walkę już dziś!
 2. Mitem jest, że kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią nie mogą usuwać rozstępów.
  Istnieją zabiegi, takie jak mikrodermabrazja np. w połączeniu z kwasem mlekowym, które polegają na mechanicznym spłycaniu skóry, głębokiej regeneracji i poprawiania jej elastyczności.
 3. Stosuj sprawdzone kremy na rozstępy!
  Rynek kosmetyczny zasypywany jest nowościami na rozstępy i przeciwko nim. Kremy są bardzo zróżnicowane cenowo, nie zawsze drogi znaczy lepszy. Jak kupić odpowiedni krem? Najlepiej w zaufanym gabinecie bogatym w składniki aktywne takie jak wyciąg z soi, wąkrota azjatyckiego, pirogron sodu, bluszcz, aloes, skrzyp, Wit A, C, E aloes, oraz Francuscy naukowcy udowodnili działanie na grupie ciężarnych kobiet stosowanie 10% kwasu mlekowego. Należy pamiętać, że wszystkie kremy nie uchronią nas w 100% przed rozstępami jedynie przygotują nasza skórę na lepsze rozciąganie się, co zminimalizuje pękanie tkanek.
 4. Masuj swoją skórę!
  Masaż poprawia kondycję naszej skóry. Sprawia, że tkanka jest jędrna, elastyczna, wytrzymała na rozciąganie, zatem na powstawanie rozstępów. Masaż także powoduje odpowiednie dokrwienie i dotlenienie tkanek, co sprzyja przyspieszonym podziałom komórek, a co za tym idzie, szybszej regeneracji skóry, w tym głównie rozstępów! Masaż również wspomaga wchłanianie się składników aktywnych zawartych w kremach.
 5. Sięgnij po pomoc!
  Aby pozbyć się rozstępów potrzebna będzie seria zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Pozwoli to na skojarzoną terapię, która przyniesie oczekiwane rezultaty.

Zabiegi na rozstępy:

Mikrodermabrazja + KWAS

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu naskórka mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu za pomocą głowicy pokrytej drobnymi kryształkami diamentu. Zabieg ma głównie działanie mechaniczne i polega na spłycaniu blizn. Badania potwierdziły, że stosowanie preparatu, który zawiera 10 % kwas mlekowy i peptydy sojowe działa  hamująco na rozstępy powstające w czasie ciąży.

Kwasy T.C. Age

Zabieg intensywnie przebudowujący strukturę skóry. Znacznie spłyca blizny po trądzikowe oraz utrwalone rozstępy.

Wskazania

 • umiarkowane fotostarzenie
 • blizny po trądzikowe
 • kurze łapki
 • utrwalone rozstępy (białe)

Kwasy Skin Recovery

Peeling działa silnie regenerująco i odbudowująco na włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu następuje znaczna poprawa sprężystości i napięcia skóry. Zapewnia skuteczne wygładzenie powierzchni skóry, spłycenie blizn i rozstępów. Normalizuje proces wydzielania melaniny, a tym samym likwiduje przebarwienia już istniejące i zapobiega powstawaniu nowych. Reguluje również wydzielanie sebum, dzięki czemu zmniejsza pory i w widoczny sposób poprawia strukturę, koloryt i ogólną kondycję skóry trądzikowej.

Wskazania

 • skóra tłusta, łojotokowa.
 • trądzik pospolity.
 • blizny po trądzikowe i rozstępy.
 • łojotokowe zapalenie skóry.

Efekty kuracji

 • regulacja wydzielania sebum.
 • spłycenie blizn po trądzikowych i rozstępów.
 • ogólna poprawa kolorytu i tekstury skóry.
 • regeneracja i odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych.
 • stymulacja procesu odnowy komórek.

REWELACYJNE EFEKTY UZYSKUJE SIĘ POŁACZENIE KWASU Z ROLLEREM

NOWOŚĆ! Mezoterapia mikroigłowa Mezo-Roller

Zabieg Derma-Roller kosmetyczny minimalizuje oznaki upływu czasu na skórze. Po kilku miesiącach produkcja kolagenu w skórze jest znacznie zwiększona, a blizny i rozstępy zostają maksymalnie zminimalizowane. Po zabiegu dochodzi do poprawy jędrność skóry zwiotczałej oraz do wygładzenia wszystkich nierówności oraz ujednolicenia koloru skóry. W celu osiągnięcia opisanych efektów wystarczą tylko 4 zabiegi, do 6! To optymalna seria zabiegów, aby odzyskać młody wygląd skóry.

Masaż zapobiega powstawaniu rozstępów

Masaż to jedna z najstarszych metod przywracających równowagę organizmowi człowieka, znana już w starożytności. Przyspiesza procesy przemiany materii przez pobudzenie układu krążenia. Jest również integralną częścią odnowy biologicznej organizmu oraz doskonałą formą relaksu. Systematyczne masaże poprawiają elastyczność i jędrność tkanek, przygotowując skórę do rozciągania, do wahania wagi, do ciąży.