Endermologia

Endermologia to zabieg nr 1 na świecie w skutecznym zwalczaniu cellulitu oraz wyszczuplaniu, modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki.

Jest to zabieg który jest  najskuteczniejszą metodą walki z cellulitem i modelowania sylwetki od ponad 10 lat. Jako jedyny zabieg w USA  uzyskał potwierdzenie skuteczności działania od FDA na poziomie 86%, w dodatku jako metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca jedynie naturalne procesy w organizmie, jest niewątpliwie aktualnie uznawana za numer 1 na całym świecie. To nie tylko maszyna, to przede wszystkim terapeuta, który nią umiejętnie steruje, korzystając ze swojego doświadczenia i wiedzy.

Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Jest to jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Pomaga nawet w wypadku tłuszczu opornego na dietę i ćwiczenia. Jest już trzecią dekadę na rynku a od 10 lat w Polsce i jej popularność wzrasta z każdym rokiem, nie ze względu na reklamę, lecz na wyniki jakie dzięki niej się osiąga. W Instytucie Idealist z miesiąca na miesiąc przybywa nam coraz więcej klientek, które wręcz uzależniły się od zabiegów, są bardzo zadowolone z efektów i lepszego samopoczucia.

Jak wyglądają zabiegi?

Zabieg ten  łączy elementy masażu wykonywanego przez specjalistyczne urządzenie firmy LPG Keymodule z działaniem podciśnienia. Czasowo nie powinien on trwać dłużej niż 35 min. Pacjentka leży na stole, ubrana w specjalny kombinezon a Ja wykonuje masaż głowicą maszyny do endermologii. Umieszczone są w niej wałeczki, które w mechaniczny sposób zasysają i rozbijają nagromadzone komórki tłuszczowe, pobudzają limfę i krążenie, stymulują metabolizm komórkowy. Oprócz technologii bardzo ważna jest tutaj technika wykonywania zabiegu. Średnio jeden zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej 10 zabiegów.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Usuwanie tkanki tłuszczowej nie ma wpływu na funkcjonowanie innych narządów - naczyń krwionośnych czy nerwów. Nie ma więc obaw, że na poddanej zabiegowi skórze pojawią się blizny czy jakiekolwiek podrażnienia. Dodatkowo urządzenia którymi wykonywane są zabiegi posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa dla urządzeń medycznych ISO 9001 oraz CE.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Dla osiągnięcia satysfakcjonujących i długotrwałych efektów, trzeba odbyć około 10-12 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu - taka częstotliwość jest BARDZO WAŻNA!

Jakich efektów należy się spodziewać?

 • redukcja cellutitu ( w każdym stopniu zaawansowania)
 • zmniejszenie zatrzymywania wody
 • poprawienie krążenie krwi i limfy
 • ujędrnianie i modelowanie sylwetki ( efekt wyszczuplenia)
 • pobudzenie fibroblastów do zwiększone produkcji kolagenu i elastyny

W czasie 35 min zabiegu następuje:

 • Wstępny drenaż przygotowujący górne i dolne partie ciała - odblokowanie węzłów.
 • Rozbijanie tkanki tłuszczowej wraz z pobudzeniem przepływu limfy – zabieg antycellulitowy na wybrane partie ciała( uda, pośladki, talia i brzuch , ramiona) tzn, zbita, stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega wówczas zmiękczeniu( rys. poniżej) co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz.
 • Pojędrnienie ciała, pobudzanie fibroblastów (zwiększamy w ten sposób ilość kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność skóry)
 • Modelowanie i rzeźbienie sylwetki ( np. podniesienie pośladków, wysmuklenie wewnętrznej strony ud, wcięcie w talii, modelowanie brzucha, wysmuklenie ramion)
 • Odprowadzenie toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii do węzłów chłonnych.
 • Po zabiegu przez 2 dni organizm oczyszcza się ze złogów.

Pierwsze efekty polegające na redukcji cellulitu widać jednak znacznie wcześniej. Należy jednak pamiętać, że uzyskane efekty po całej serii, nie będą utrzymywały się zawsze. Należy wykonywać zabiegi podtrzymujące efekt co najmniej raz w miesiącu. To tak jak z ćwiczeniami na siłowni. Mięśnie po serii ćwiczeń wyglądają świetnie, ale kiedy zaprzestaniemy ćwiczyć, mięśnie natychmiast „zapominają” i wracają do swojej wyjściowej formy.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Chociaż zabiegi są całkowicie bezpieczne, to jednak dyskwalifikujące są skaleczenia naskórka w miejscu wykonywania zabiegu, łuszczyca i inne choroby skóry, zapalenie żył, choroby nowotworowe, stany zapalne czy ciąża. Osoby z wszczepionym stymulatorem serca, metalowymi implantami oraz osoby z niewydolnością wątroby, która mogłaby sobie nie poradzić z syntezą rozbitej tkanki tłuszczowej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Już tydzień przed pierwszym masażem wprowadź do swojego życia nowy zwyczaj: wypijaj co najmniej dwa litry wody mineralnej niegazowanej dziennie o niskiej zawartości sodu. W dniu zabiegu wypij dodatkowy litr. Masaż powoduje szybszy przepływ limfy w organizmie i oczyszczanie komórek z nagromadzonych z nich toksyn. Duża ilość wody przyspiesza te procesy. Jeżeli pacjenci mają skłonność do pękanie naczynek, proponuję stosować tydzień przed zabiegiem wyciąg z kasztanowca ( w kapsułkach).

Nowość - zabieg po liposukcji!

Uwaga: aparat  LPG wyposażony został w specjalną głowicę do zabiegów po liposukcji. Kiedy ciało jest bardzo obolałe nasza głowica po prostu je pieści. Seria 20 zabiegów rekomendowana jest przez lekarzy chirurgów w celu zapobieżenia zrostom, nierównościom i obrzękom, które powstają po zabiegu liposuction, jeśli nie są odpowiednio umiejętnie rozmasowane i udrożnione.

Zabieg  wykonywany tym modelem aparatu nie pozostawia na ciele siniaków i jest całkowicie bezbolesny. Aparat posiada osobne głowice do różnych typów cellulitu.

Z przyjemnością możemy zaprosić osoby mające bardzo wrażliwą skórą i bolesny cellulit!!! Wszystkie zabiegi wykonują pracownicy z europejskimi certyfikatami.