Jak pozbyć się przebarwień

Przebarwienia to plamy o ciemniejszym wybarwieniu niż kolor cery. Zwykle powstają na skórze w ciągu życia. Najczęściej spotykanymi są przebarwienia typu piegi, pozapalne (często powstają na skutek trądziku pospolitego), soczewicowate (związane z wiekiem) i hormonalne (głównie po doustnym przyjmowaniu hormonów lub powstają w czasie ciąży i karmienia piersią).

Aby skutecznie usunąć przebarwienia i cieszyć się jednolitą cerą należy podjąć z nimi, często nie krótką walkę. Jednak osoby, które uwolniły się od przebarwień, jednogłośnie potwierdzają, że warto.

PORADY:

 1. Zaprzyjaźnij się z filtrem UV SPF 50+
  Skuteczna ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym zapobiega powstawaniu nowych i pogłębianiu istniejących przebarwień. Zatem wybierajmy filtry nie mniejsze niż 50+ aby skutecznie zmniejszyć dostęp promieni słonecznych do naszej skóry. Sprawdzone preparaty z wysokim filtrem i bezpieczne w stosowaniu to preparaty firmy Bioderma (dostępne w Gabinecie Kosmetycznym Prestiż).
 2. Nigdy nie opalaj twarzy!
  Jeśli kiedykolwiek pojawiły się na Twojej twarzy przebarwienia, a właśnie udało Ci się ich pozbyć, nigdy nie opalaj twarzy! Przebarwienia często wracają! Dlatego wychodząc na zewnątrz nakładaj wysoki filtr przeciwsłoneczny (SPF 50+) oraz chroń twarz pod modnymi kapeluszami!
 3. Stosuj kosmetyki zapobiegające powstawaniu nowych przebarwień
  Nowoczesne osiągnięcia w dziedzinie biotechnologii pozwalają skutecznie zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień, hamując enzym o nazwie tyrozynaza, co nie pozwala na tworzenie się nowego barwnika skóry - melaniny, tym samym nie dochodzi do powstania nowych przebarwień.
 4. Stosuj kosmetyki wybielające
  Substancje o właściwościach rozjaśniających znane są od wielu lat. Już nasze prababcie stosowały skórkę z cytryny wcierając ją w dłonie, zapobiegając powstaniu plam soczewicowatych.
 5. Zaufaj naszemu doświadczeniu i pozwól sobie pomóc. Ustalimy dla Ciebie plan uwzglęgniający pielęgnację zarówno w domu, jak i gabinecie. Uwolnimy Twoją skórę od plam!

Zabiegi usuwające przebarwienia:

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg polecany dla każdej cery potrzebującej głębokiego odświeżenia. Diamentowa głowica złuszcza zalegające pokłady komórek naskórka wygładzając skórę i przywracając jej utracony blask. Odsłonięta skóra lepiej oddycha, a więc jest silnie odżywiona. Po dwóch tygodniach skóra regeneruje się odbudowując naskórek oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Szczelny płaszcz ochronny skóry zapobiega parowaniu wody z naskórka (tzw. TEWL - transepidermalna ucieczka wody z naskórka), co zapobiega wysuszeniu.

Chemabrazja (kwasy)

Peeling chemiczny (kwasy), czyli złuszczanie skóry i głęboka regeneracja. Zabiegi z użyciem kwasów kosmetycznych pozwolą na silną rewitalizację Twojej cery. Jeśli chcesz usunąć plamy, wyrównać kolor skóry, zmniejszyć rozszerzone pory, usunąć zaskórniki, nawilżyć, ujędrnić i zmniejszyć świecenie się swojej skóry to powinieneś zacząć kurację kwasami!

Mikrodermabrazja + Chemabrazja (kwasy)

Głębokie złuszczanie - terapia skojarzona. Połączenie dwóch metod złuszczania: mikrodermabrazji i peelingu chemicznego pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów.

Peeling mlekowy (głębokie złuszczanie)

Peeling chemiczny o spektakularnych efektach!

Kwas mlekowy jest naturalnie obecny w naszej skórze i odpowiada za niezaburzony proces rogowacenia naskóra i stymuluje produkcję cermidów w skórze uszczelniając bariery lipidowe naskórka, co zmniejsza utratę wody ze skóry i sprzyja lepszemu nawilżeniu.

W chemabrazji kwas mlekowy silnie złuszcza skórę, pozwalając osiągnąć zadowalające efekty dla każdej wymagającej cery. Polecany dla osób, które chcą szybko osiągnąć efekt gładkiej skóry.

Wskazania

 • wszelkiego rodzaju hiperpigmentacje, przebarwienia i plamy (pozapalne, posłoneczne, potrądzikowe),
 • skóra pozbawiona owalu twarzy, atroficzna (zanikowa), pozbawiona jędrności,
 • zmarszczki,
 • rozstępy,
 • blizny potrądzikowe,
 • nawracająca i uporczywa suchość skóry,
 • duże, rozszerzone pory,
 • rogowacenie okołomieszkowe.

Zabieg zapobiegające powstaniu nowych przebarwień:

CMS Photoaging Whitening Forte

Krem łączy działanie silnie depigmentacyjne - kwas kojowy oraz arbutyna z właściwościami odżywczymi - masło shea. Pozwala na zachamowanie oraz regulację procesu melanogenezy, rozjaśnienie istniejących przebarwień oraz odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry.

Wskazania

 • rozjaśnianie przebarwień o różnym podłożu.
 • odżywienie skóry oraz odbudowa płaszcza hydrolipidowego.

Sposób zastosowania

Nałożyć na oczyszczoną i ztonizowaną skórę twarzy rano, wieczorem nakładamy po aplikacji serum Advanced Mela Treatment.